HASTA HİZMETLERİMİZ

Yaşam kalitenizi artırmak için dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmaktayız. Bu doğrultuda hasta odaklı hizmet anlayışımız ile ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olmayı önemsiyoruz. Memnuniyetiniz bizim için önem taşımaktadır.

GENEL BİLGİLER

Hastanemizde olduğunuz süre boyunca sizden sorumlu tüm çalışanlarımız kendilerini tanıtacaklardır. Tedavi ve bakımınızla ilgili yanıtlanmasını istediğiniz her soruyu sorabilir ve bakımınıza katkıda bulunmasını isteyebilirsiniz. Tedavi planınızın bir parçası olmak sizin en önemli sorumluluğunuz ve hakkınızdır. Doktor, hemşire, eczacı, diyetisyen, fizyoterapist, idari kadro personeli ile tüm diğer personel, tanı ve tedavi süreçlerinizin güvenli ve konforlu geçmesini sağlayacaktır.

Güvenlik

Hastane Derindere, hastalarının güvenliğinin 7 gün 24 saat görev yapan güvenlik görevlileriyle sağlar. Güvenlikle ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda öncelikli olarak hemşirenize, ardından da güvenlik görevlilerine haber verebilirsiniz. Yatış sürecinde kaybolan veya taburculuğunuz sırasında unuttuğunuz eşyanız Güvenlik Bölümü ile iletişime geçebilirsiniz. Aşağıdakiler, güvenlikle ilgili özelikle dikkat edilmesi gereken noktalardır;

 • Güvenlik görevlilerimiz tüm çanta ve paketleri kontrol etmekle yetkilidir.
 • Güvenlik görevlilerimiz saat 22:00’den sonra kimlik almakla yetkilidir.
 • Kişisel eşyalarınız, değerli evrak ve belgeleriniz sizin sorumluluğunuzdadır. Lütfen, bunları yanınızdan ayırmamaya özen gösteriniz.

Tütün ve Tütün Mamülleri Politikası

Hastanemizde sigara içilmemesine yönelik bir politika izlenmektedir. Bu nedenle tüm bina ve odalar dumana hassas dedektörler ile korunmaktadır. Sigara içmek isteyen ziyaretçiler ve refakatçiler bahçede ayrılan özel alanı kullanabilir. Hastanemizde bulunduğunuz süre içinde sigara içmediğiniz için teşekkür ederiz.

Temizlik Hizmetleri

Hastanemizde temizlik birimi 24 saat sizler için hizmet vermektedir. Oda temizliğiniz günde 2 defa sabah ve akşam planlı olarak yapılmaktadır. Diğer zamanlarda temizliğe ihtiyacınız olursa kat sekreterine veya hemşirenize bilgi verebilirsiniz.

Eczane

Yatan hastalarımızın ilaç ihtiyacı hastanemiz içinde bulunan eczane tarafından karşılanmaktadır.

Posta Hizmetleri

Hastanemizde posta hizmeti için lütfen kat sekreterine bilgi verin. İstediğiniz zaman ücret karşılığı kurye servisi de organize edilebilmektedir.

Çiçek ve Oda Süsleme Hizmetleri

Enfeksiyon ve alerjik reaksiyonları önlemek için hastanemize canlı çiçek kabul edilmemektedir. Adınıza gelen çiçekler hastanemiz tarafından saklanacak, çiçeğinizin yerine size bir kart gönderilecektir. Gelen çiçekler resepsiyonda muhafaza edilir. Gelen çiçekler teslim alınmazsa 3 günün sonunda imha edilir.

Oda süsleme talebiniz varsa hemşireniz ya da kat sekreterimize bilgi veriniz. Anlaşmalı olunan kurum ile ücret karşılığı hizmet sağlanacaktır.

Dini Vecibe İstekleriniz

İbadethanemiz 8. Katta yer almaktadır. İnancınız doğrultusunda görmek istediğiniz dini görevli ile irtibata geçilmesi için, kat sekreteri veya hemşirenize talebinizi iletiniz.

İstek ve Önerileriniz

Hastanemizde kaldığınız süre boyunca her türlü istek ve önerileriniz için çağrı merkezini arayabilir, çalışma saatleri içinde Hasta Hakları ve İlişkileri Müdürlüğü’ne başvurabilirsiniz. Hasta Hakları ve İlişkileri Müdürü’ne hastane içinden santral aracılığı ile 3824 numaralı telefon numarasından ulaşabilirsiniz ya da hastahakları@derindere.com.tr email adresinden ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi ve Refakatçileriniz İçin Bilgiler

Yatan Hasta Katları Ziyaret Saatleri

Ziyaret saatleri her gün 10:00 – 22:00 arasındadır. Hasta odalarında refakatçi dahil olmak üzere aynı anda 2 kişi bulunması konusunda hemşire ve güvenlik görevlilerine yardımcı olacağınıza inanıyoruz.

Özel Üniteleri Ziyaret Saatleri

Erişkin Yoğun Bakım Ziyaret saatleri 14:00 – 15:00 saatleri arasındadır.

Ziyaret süresi 10 dakika ile sınırlıdır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Ziyaret Saatleri 11:00 – 12:00 saatleri arasındadır.

Anne ve Babalarla randevulaşarak ziyaretçi kabul edilir.

Ziyaret Kuralları

 • Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmamalı ve yüksek sesle konuşup diğer hastaları rahatsız etmemelisiniz.
 • Ziyaretçiler hasta odalarında ve hastane içinde tütün ve alkollü içecekler kullanamaz. Kullananlar hakkında yasal hükümler uygulanmaktadır.
 • 0-12 yaş çocukları enfeksiyon kontrolü amacıyla ziyarete getirmesi sakıncalıdır.
 • Ziyaret sırasında hastaya ve hasta çevresine dokunmadan önce odanızda bulunan el antiseptiği ile el hijyeninizi sağlamanız gerekmektedir.

Unutmayın ki bu kurallar sizin ve hastanızın emniyet ve sağlığı içindir. Kurallara uyduğunuz için teşekkür ederiz.

Refakat

Servis katlarında hastaların yanında 1 kişi refakatçi olarak kalabilmektedir. Yoğun bakımlarda refatçi uygulaması yokturç Refakatçilerin aşağıda belirtilen hastane kurallarına uymaları gerekmektedir. Hastane kurallarına uyduğunuz için teşekkür ederiz.

Refakat Kuralları

 • Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması gerekir.
 • Refakatçiler hastane dahilinde tütün ve alkollü madde kullanmamalıdır.
 • Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmeyecek, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek vermemelidir.
 • Refakatçi değişimlerinden servis hemşireleri bilgilendirilmelidir.
 • Refakatçiler, ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastalarını hastane içine ve dışına çıkaramazlar veya yatağını değiştiremezler.
 • Teknik sorunlara neden olabileceği için odanızda su ısıtıcısı vb. gibi elektrikli ev aletlerinin kullanılmaması önemle rica olunur.

Acil Durumlarda

Hastane genelinde oluşan yangın, deprem gibi acil durumlarda lütfen telaşa kapılmayınız, odanızdan tek başınıza çıkmayınız. Bu gibi durumlarda hemşireniz size yardımcı olacaktır. Odanızda yangın gibi durumlar söz konusu olduğunda ise müdahale etmeyiniz ve hemen hemşirenize haber veriniz.

FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMGOOGLE +YOUTUBE